A 2025-ös MotoGP szezon március 2-án vette kezdetét a Thaiföldi Nagydíjjal, amelyet a Buriramban található Chang International Circuit-en rendeztek meg.
A versenyhétvége során a spanyol Marc Márquez lenyűgöző teljesítményt nyújtott, hiszen megszerezte a pole pozíciót, megnyerte a szombati sprintversenyt, majd a vasárnapi főfutamot is, ezzel tökéletes debütálást produkálva új csapatánál, a Lenovo Ducatinál.

A vasárnapi verseny azért is volt különleges, mert Márquez testvére, Álex Márquez is kiemelkedően szerepelt, második helyen zárva a Gresini Ducati nyergében.
A verseny során Marc Márquez stratégiája kulcsfontosságú volt: a hetedik körben átengedte a vezetést testvérének, hogy kímélje abroncsait, majd három körrel a vége előtt visszavette az első helyet, és 1,732 másodperces előnnyel nyert. A dobogó harmadik fokára a címvédő Francesco „Pecco” Bagnaia állhatott fel.

Ez a győzelem Márquez 63. sikere a MotoGP-ben, a verseny után Márquez elmondta, hogy egy álom vált valóra, és külön öröm számára, hogy ezt a pillanatot megoszthatta testvérével.
