Sunderland megnyerte a 44. Dakart

Az utolsó napon már csak 164 km mért táv vár a mezőnyre. Hiába volt a 12. szakaszon Pablo Quintanilla a leggyorsabb, nem tudta összetettben Sunderland előnyét már elvenni. Így a brit Sam Sunderland 32 évesen megszerezte a második Dakar-bajnoki címét, öt évvel a 2017-es első diadala után. A versenyző végig jól teljesített, többször volt szakasz győztes is. A teljes távot 38 óra 47 perc alatt abszolválta. Ez az első a GasGas számára, hogy bajnok tudott lenni a tereprallyban. A második Pablo Quintanilla, a harmadik pedig az osztrák Matthias Walkner lett. Gyenes Emánuel a 40. helyen végzett, az Original by Motul kategóriában az ötödik lett. Saghmeister Gábor összetettben a 106. helyet abszolválta, saját kategóriájában a 27. helyet sikerült összehoznia.