MotoGP futam Ausztriában?

Nagyon úgy néz ki, hogy 2016-tól a szomszédban fognak motorozni a legnagyobbak.

Bár volt pletyka arról is, hogy Magyarország is állomása lesz a versenysorozatnak – nem lett – ez most igazán komolynak tűnik. A Red Bull tulajdonosa, Dieter Mateschitz és a Dorna leültek tárgyalni az ötlet megvalósí­tásáról, és jelenleg úgy tűnik, nem áll semmi akadály egy osztrák GP futam előtt.

A versenynek a motorsportok egyik elnagyobb támogatójának, a Red Bull saját pályája, a spielbergi Red Bull Ring adna otthon, í­gy 1997 óta először térhetne vissz a GP Ausztriába.

Legkorábban 2016-ban lehet ott futam, ám még nem tudni, hogy a jelenlegiek közül melyik verseny esne ki: talán egy spanyol, vagy Misano? A helyzetet tovább bonyolí­tja, hogy a Thaiföld és Chile is egyre erősebben kampányol a Dornánál, hogy nagydí­jat rendezhessenek…

Aki pedig a hétvégi Valenciai futam eredményeire kí­váncsi: Marc Márquez számára már ugyan nem volt tétje, de azért behúzta a győzelmet, második Rossi lett,harmadik helyen Pedrosa ért célba. Jorge Lorenzo a hatodik körben kiesett.