Billy Bolt nyerte meg a superenduro-vb magyar futamát

A kényszerszünet után szombaton újra megrendezték a Papp László Budapest Sportarénában a SuperEnduro GP motoros világbajnoki sorozat magyarországi futamát. A szervezők 1500 tonna földet, 100 tonna követ és 50 tonna faanyagot használtak fel, hogy egy igazi extrém pályát építhessenek. A Prestige kategóriában Billy Bolt végzett első helyen, Taddy Blazusiak és Jonny Walker előtt. Junior kategóriában Dominik Olszowy, Suff Sella és Fabien Poirot a sorrend. Az Európa-kupában Sonny Goggia állhatott a dobogó legfelső fokára, a második Aurelien Addesso, míg a harmadik Liszka Roland lett. Szőke Márk az Európa-kupa első futamában a harmadik, összetettben az ötödik lett. Zsigovits Nobert összetettben a hatodik helyen zárt Junior kategóriában. Csizmazia Barnabás a 8. helyen végzett.

A címvédő Billy Bolt nyerte meg a superenduro-világbajnokság magyar futamát (középen)