Új rekord a Man TT-n

Bruce Anstey 211,6 km/h-s átlagsebességű kört ment a legendás versenyen. Ezzel gyorsabb volt, mint bárki korábban.

A 2014-es Isle of Man TT idei legnagyobb meglepetése Bruce Anstey volt, aki új körrekordot állí­tott fel. Érdemes venni egy nagy levegőt, és végiggondolni, milyen tempóban száguldhatott végig a szigeten – sokszor szűk utcákon, hidakon, lakott területen át – ha minden lassí­tás ellenére is ez lett az átlagsebessége.

Ilyen tempót korábban senki nem ment, bizonyos kategóriákban pedig egyelőre elképzelhetetlen ez a sebesség. A 44 éves versenyző a Superbike TT-n állt rajthoz, ahol a szabályok rengeteg módosí­tást megengedtek a Honda CBR1000RR SP motorján, amit a Padgetts Motorcycle készí­tett fel neki a rendszeresen emberéletet követelő futamra.