Superenduro VB – galéria

2020 február elsején a Papp László Sportarénában gyűltek össze az enduró szakág versenyzői.

A
képen (balról jobbra): Jonny Walker, Billy Bolt, Tadeusz „Taddy” Blazusiak

Ismét hazánkba érkeztek az endurósok legjobbjai. A Prestige-kategóriában három nagy név indult harcba a világbajnoki cí­mért: Billy Bolt, Jonny Walker és Tadeusz „Taddy” Blazusiak. A szombati, budapesti futamon három verseny után végül Bolt volt a legjobb, Walker pedig a második lett. A magyar versenyzők a Superenduro Vb betétfutamaként, az Európa-kupa mezőnyében mérették meg magukat. Közülük a legjobb magyar Zsigovits Norbert, aki futamot is képes volt nyerni. Érdekesség, hogy a pálya épí­tése során 1500 tonna földet, száz tonna sziklát és száz tonna fát használtak fel. Nagy közönségsikert aratott a gyerekek futama, akik 50, 65 és 80 köbcentis motorjaikon tették próbára tudásukat. Részletes beszámoló a Motorrevü 2020/03 számában.