Sebestyén Peti Alpok-Adria győzelemmel hangolt a vb kezdésre!

A héten Spanyolországban, Jerezben indul újra a Supersport-világbajnokság. A vb egyetlen magyar indulója, Sebestyén Peti és csapata, az OXXO Hungary Yamaha-Toth Team úgy döntött, a felkészülési időszak megkoronázásaként elindulnak az Alpok-Adria Pannónia-ringen rendezett első fordulóján.

A csapat a pénteki edzéseken és a szombati versenyen vett részt a stock 600 kategóriában Peti edzőmotorjával, amely egy teljesen széria Yamaha R6-os gép. A hétvége fantasztikusan sikerült, hiszen Peti volt a leggyorsabb száraz és vizes körülmények között is. Pole pozícióból indulva, felszáradó pályán fölényesen nyerte a 12 körös versenyt.

Úgy gondolom, hogy mindenki profi munkát végzett! Én remek formában vagyok fizikálisan és mentálisan is. Ez a győzelem az önbizalmamon is dobott kicsit, ami mindenképpen jól jön egy vb előtt.”- mesélte a verseny után Peti.

Fotó: Guld Péter