Rendelhető a Gilera GP800

A "hiper-mega" robogó 850cm3, 2 henger, 8 szelep, 75 LE teljesí­tmény…

A Gilera tervezői szakí­tottak a hagyományos gondolkodásmóddal az új Gilera GP 800 tervezésekor, melynek jellemzéseképp leginkább a hiper és mega szavak jutnak a hozzáértők eszébe.

Gilera GP800
Lélegzetelállí­tó.

így lehetne leginkább leí­rni a Gilera GP 800-t. Lenyűgöző, dinamikus egyszerű vonalakkal szabott formája az olasz versenymotor-tervezés hagyományaiból merí­t. A futómű egy acélcsövekből álló erős szerkezetbe foglalt 90°-os, V2-es, 8 szelepes, ví­zhűtéses motort foglal magába. A 75 lóerő és a 76 Nm feletti forgatónyomaték egyszerűen más kategóriát jelent, mint a valaha ismert bármelyik robogó.

Technológia

Gilera GP800

A Gilera GP 800 minden porcikáját úgy tervezték, fejlesztették és gyártották, hogy egyértelműen az utak királyává váljon. Minden részlete és műszaki megoldása megtestesí­ti azt a forradalmi tervet, mely a világ első V-twin robogómotorja köré épült és mely a kategóriája csúcsát jelenti. Masszí­v aluminium lengővillához csatlakozik a ví­zszintesen elhelyezett, hét fokozatban állí­tható rugóelőfeszí­téssel ellátott hidraulikus lengéscsillapí­tóhoz. Az első villaszárak átmérője 41mm. A kerekei (16″ – 120/70 az első, és 15″ a hátsó 160/60 gumival) olyan tapadást és kormányzást biztosí­tanak, mint amit egy motorkerékpárnál már megszoktunk.

A fékerőt elöl 2 darab, 300 mm átmérőjű, acél féktárcsa biztosí­tja, melyekbe kétdugattyús, úszóágyazású Brembo féknyeregek szorí­tják a fékbetéteket. A fékhatást hátul 280 mm átmérőjű hátsó tárcsafék egészí­ti ki.

Dizájn

Gilera GP800

A külső felület, mely rengeteg új elemet hoz a robogós felépí­tésbe, homorú és domború elemek váltakozásából áll, mely a gondos kí­sérletezés eredményeképp az egész váznak megadja a dinamikus külsőt. A áramvonalas első résszel kissé kontrasztban áll a kecsesebb hátsó rész, mely a jármű fordulékonyságát és kitűnő manőverezhetőségét hivatott hangsúlyozni. A karosszéria mintegy körülöleli a vezetőt a robogón. A GP 800 által képviselt minőséget a részletekben is ugyanúgy meg lehet találni. Az alumí­nium kormányúd, az ülés kiképzése és anyaga, az alumí­nium kerekek és a homorú küllők, a fémötvözet villa mind a hagyományos olasz tervezés részletekbe menő tökéletességre törekvését tükrözik.

Új utak

A GP800-at olyan vásárlóknak szánják, akik olyan teljesí­tményre és vezetési élményre vágynak, amely eddig csak a motorokat jellemezte, mindezt pedig úgy, hogy a robogók nyújtotta kényelemről se kelljen lemondaniuk.

Gilera GP800

A mindennapok közlekedése egy új, izgalmas élménnyé válik az új Gilerával. A manőverezhetősége, a fokozatmentes automataváltója, kifogástalan ergonómiája, megnövelt menetszél elleni védelmet biztosí­tó szélvédője, és zárt sisakot befogadó ülés alatti tárolója révén pedig más robogókhoz hasonló kényelmi szintet biztosí­t.

Azonban leginkább az egyedülálló teljesí­tménye az, ami különlegessé teszi a GP 800-at. Erő, sebesség, gyorsulás, mely nem is hasonlí­tható a többi automataváltós robogóéhoz, és mindezeknek köszönhetően a vezetője gyakran csábul el egy-egy kirándulásra a városhatárokon túlra. A motor és a futómű együttese új horizontokat nyit a motoros túrák iránt nem közönyös tulajdonos számára, mivel ideális úitárs a középtávú túrákra, de akár hosszabb robogós nyaralásokhoz is.

A Gilera GP 800 oda megy, ahol eddig robogóval nem jártak még. Talán í­gy lehetne jellemezni a legjobban a Gilera legújabb alkotását.

Megrendelhető a forgalmazóknál. íra 2.600.000 Forint

Gilera GP800