Quintanilla nyerte a Dakar rali utolsó előtti szakaszát

A Husqvarna motorosa volt a legjobb, ezzel 13 perc a hátránya a Brabec mögött.

A szerdai rövidí­tett szakasz után a versenyzők folytatták a maratoni etapot. A 379 kilométeres távon Pablo Quintanilla és Matthias Walkner végig együtt motorozott, végül kilenc másodperccel a Husqvarna motorosa lett a jobb. Az összetettben vezető Ricky Brabec ma óvatosan ment, de ez csak a 10. helyre volt elég. Az amerikai előnye csökkent, az utolsó szakasz előtt Toby Price feljött a harmadik helyre a KTM-mel, hátránya 22 és fél perc. A vége egészen biztosan szoros lesz a versenynek, mivel Brabec mögött öten vannak fél órán belüli idővel.

Gyenes Emanuel a 31. helyet szerezte meg ma, összetettben továbbra is a 29. Az Original by Motul kategóriában pedig az első helyet birtokolja! A vajdasági Saghmeister Gábor ma a 94. lett, összetettben a 89. helyen áll, az Original by Motul kategóriában a 24.