Elrajtolt a Dakar

A Buenos Airesben indí­tott rajtceremónia után nagyon szépen szerepeltek a magyar csapatok a 2009-es Dakar Rally szombati nyitó napján, köztük az egyetlen magyar motoros, a KTM 690 Factory modellel induló Dési János.

Az első nap közel 700 km-t tettek meg a versenyzők, ebből 371 km-es volt a speciál (a Dakar históriájának leghosszabb ilyen szakasza). 217

motoros rajtolt el, akiknek a kijelölt úvonal igen gyors tempót diktált. Helyenként 150-160 km/h sebességgel is repeszthettek a motorosok, ha épp a hatalmas por nem nehezí­tette a dolgukat. Dési az 55. helyen végzett, ami nagyon szép eredmény, lévén, hogy a mezőny végéről rajtolhatott 204-es rajtszámával.

A szombati nap után az első helyen a francia Marc Coma(KTM) áll, akit a lengyel Jacek Czachor (KTM) és a norvég Ullevalseter(KTM) követ. Cyril Depres – a tavalyi győztes – hátsó gumi nélkül, a csupasz felnin gurulva érkezett célba.