2010-ben érkeznek a Brembo sisakjai

A Brembo rögtön egy szabadalmaztatott funkcióval ellátott sisakkal lép be a piacra.

A Brembo és Newmax céges együttműködésének (első) gyümölcse, a Brembo bukósisak. Az eddig a fékrendszer gyártásról ismert cég új termékének talán legérdekesebb része maga szí­j. Azon túl, hogy az átlagosnál szélesebb – 3 cm – és selyemborí­tást kapott, automata csévélővel szerelték fel, vagyis a sisak rögzí­téséhez nem kell mást tennünk, mint megnyomni az oldalán található gombot. A megoldás első pillantásra akár parasztvakí­tásnak is tűnhet, azonban azok, akik naponta többször veszik fel és teszik le sisakjukat mindenképpen nagyra fogják értékelni a megoldást.

A Brmebo első bukósisakja

A design igazán olaszosra sikerült és ezen a területen s visszaköszön a főprofil. A plexi rögzí­tésnél apró féktárcsa imitáció rendkí­vül ötletes és ráadásul még jól is néz ki.

A gomb megnyomására a rögzí­tő szí­j megfeszül

 A Brembo a szí­jfeszí­tő megoldástól és új sisakjának használatától a sérülést okozó balesetek csökkenését is várja, hiszen a városi forgalomban résztvevők „csak a sarokig megyek” felkiáltással nem csatolják be sisakjukat.

A sisak áráról és a forgalmazás pontos kezdetéről egyenlőre nem rendelkezünk információval.