Véget ért a Dakar – í­me az eredmény!

Az utolsó napra is jutott izgalom

Az idei Dakar-rali utolsó versenynapjára közel 700 km-t jelöltek a szervezők, amiben egy viszonylag rövidkének hangzó, 180 km-es speciál várt csak a versenyzőkre. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a 13. etapra ne jutott volna ki az eddig megszokott izgalmakból.

A 13. szakasz térképe

A megmaradt 84 motoros közül ezútal a Husqvarnával induló Quintanilla bizonyult a legkiemelkedőbbnek. A chilei versenyző az első pillanattól kezdve nagyon lendületesen motorozott és végül mindenkit megelőzve, elsőként lépte át a célvonalat.

Az egyes versenynapok összefoglalói:

A második és a harmadik helyre, körülbelül két perc hátránnyal a végig jól teljesí­tő Kevin Benavides (Honda) és a tegnap óriásit menő Helder Rodrigues (Yamaha) érkezett meg.

Toby Price szorosan mögöttük, a negyedik pozí­ciót megcsí­pve ért célba. Hátránya Quintanillahoz képest négy perc huszonkét másodperc, ami még mindig messze kevés volt ahhoz, hogy veszélyeztetve legyen az első helye.

Toby Price (KTM)

A végső összesí­tést tehát Toby Price nyerte, aki ezzel élete első (és egyben Ausztrália első) Dakar győzelmét zsebelhette be. Ugyancsak fontos még megemlí­teni, hogy az ausztrál pilótának hála, nem szakadt meg az eddig tendencia, és ahogy az előző 14 alkalommal, úgy most is KTM-mel nyerték meg a legendás versenyt.