Oliveira lett az esős futam győztese

Az óriási eső miatt 75 perces késéssel indult el a 27 körösről 20 körösre rövidített verseny. Marc Marquez még a bemelegítésen óriásit bukott, így sajnos rajthoz sem tudott állni. A rajtot remekül kapta el az élről induló Fabio Quartararo, de végül a KTM pilótája, Miguel Oliveira nyert az esős pályán a francia pilóta előtt, a harmadik helyre Johann Zarco ért be. Enea Bastianini továbbra is vezeti az egyéni bajnokságot, annak ellenére, hogy ma csak a 11. helyen ért célba.

Cla#RiderBikeLapsTimeGapIntervalkm/hRetirementPoints
188Portugal Miguel OliveiraKTM2025
220France Fabio QuartararoYamaha202.2052.2052.20520
35France Johann ZarcoDucati203.1583.1580.95316
443Australia Jack MillerDucati205.6635.6632.50513
542Spain Alex RinsSuzuki207.0447.0441.38111
636Spain Joan MirSuzuki207.8327.8320.78810
721Italy Franco MorbidelliYamaha2021.11521.11513.2839
833South Africa Brad BinderKTM2032.41332.41311.2988
941Spain Aleix EspargaroAprilia2032.58632.5860.1737
1040South Africa Darryn BinderYamaha2032.90132.9010.3156
1123Italy Enea BastianiniDucati2033.11633.1160.2155
1244Spain Pol EspargaroHonda2033.59933.5990.4834
1373Spain Alex MarquezHonda2033.73533.7350.1363
1410Italy Luca MariniDucati2034.99134.9911.2562
1563Italy Francesco BagnaiaDucati2035.76335.7630.7721
1612Spain Maverick ViñalesAprilia2037.39737.3971.634
1725Spain Raúl FernándezKTM2041.97541.9754.578
1849Italy Fabio Di GiannantonioDucati2047.91547.9155.940
1930Japan Takaaki NakagamiHonda2049.47149.4711.556
2072Italy Marco BezzecchiDucati2049.47349.4730.002
2187Australia Remy GardnerKTM2055.96455.9646.491