Katherine Prumm

A leggyorsabb nő A kétszeres női motokrossz világkupa győztes idéntől Yamahával megy.

A Yamaha Motor Europe bejelentette, hogy a jelenlegi FIM női motokrossz világkupa győztes, Katherine Prumm idéntől egy Yamaha YZ250F-fel fog versenyezni a női motokrossz világbajnokságban.

A 19 éves új-zélandi hölgy Aigar Leok (MX1) és Evgeny Bobryshev (MX2) csapattársakkal a holland Van Beers Yamaha csapattal áll rajthoz. Motorja YRRD (Yamaha Rinaldi Research and Development) alkatrészekkel lesz erősí­tve, amivel továbbra is nagy esélye lesz az élen menni.

A hölgyek öt futamából álló bajnokságát az MX1 és az MX2 világbajnoksággal egy időben, az alábbi országok futamain rendezik meg: Bulgária, Olaszország, Franciaország, Németország és Hollandia. Az első verseny a bulgáriai Sevlivevo pályán lesz május 11-én.

Eredményei:
2007: FIM női motokrossz világkupa győztes, AMA WMA női kupa győztes, ausztrál bajnok
2006: FIM női motokrossz világkupa győztes, AMA WMA két forduló győztese
2005: FIM női motokrossz világkupa 2. helyezés, óceániai bajnok, ausztrál bajnok, új-zélandi bajnok
2004: Új-zélandi női bajnok