Dupla győzelemmel kezdett Kovács Bálint

A lehető legeredményesebben kezdte meg az elmúlt hétvégén a 2021-es menetelését a H-Moto Team élversenyzője. Kovács Bálint a cseh New2Project csapat vadonatúj Yamaha R1-esének nyergében mindkét futamot megnyerte a Spanyol Superbike Bajnokság Open 1000 kategóriájában, és a jerezi idénynyitót követően máris 14 pontos előnyt szerzett az összetettben. A folytatás pedig május 15-16-án Navarrában következik a 19 éves motoros számára.

„Nagyon vártam már azt, hogy elkezdődjön az idei szezon, hiszen hatalmas kihívás lesz egy teljes idényt teljesíteni a világ egyik, ha nem a legerősebb bajnokságában. Nagyjából két azonos tempójú versenyt tudtam teljesíteni, de a második valamivel gyorsabb volt, mint a szombati, ám természetesen mindkét napon nyújtott teljesítményemmel elégedett vagyok. A vasárnap reggeli eső miatt az edzésre ki sem menten, ám a délutánra felszáradó pályán sem volt igazi a tapadás.

Ez pedig rányomta a bélyegét a köridőkre is. A szezon első hétvégéjén ez tökéletes volt, látszik az előrelépés a tavalyi idényhez képest, és különösen jó, hogy az összetett élmezőnyéhez viszonyítva sikerült lecsípnünk abból a hátrányból, ami az előző évben még jelentős volt. Innentől kezdve az lesz a legfontosabb célom, hogy a legjobbakhoz képest fokozatosan csökkentsem a hátrányomat” – mesélte Bálint

Fotó: H-Moto Team