Despres 17. szakaszgyőzelme

A csütörtöki nap történései nagyban függtek a szerdai eseményektől, mí­g a rossz időjárás és a miatta kialakult megváltozott terepviszonyok is nagyban meghatározták a verseny menetét és programját. Szerdán éjszaka 37 autós, motoros, quados és kamionos egy hatalmas vihar, egy özönví­zszerű nyári eső és jégeső miatt beragadt az argentin fekete homokdűnékben. Az éjszaka folyamán őket kellett kimenteni! Emiatt a csütörtöki rajt két órával később kezdődött: az első motoros nem 6:35-kor, hanem 8:35-kor indult el. A szélsőséges időjárás azonban a 6. szakaszt is megpecsételte. Egy megáradt folyó miatt drasztikusan le kellett rövidí­teni a szelektí­v szakasz hosszát. 395 kilométer helyett csak 178 kilométer volt a táv! Amelyen a 35 éves gyári KTM-es, a francia Red Bull KTM tagja rajt-cél győzelmet aratott. Despres-nek ez a győzelem óriási megkönnyebbülés volt, hiszen a verseny első 5 napján a favoritok közül ő volt a legszerencsétlenebb. Három nap a saját hibáján kí­vül nem tudta megmutatni az igazi tudását. Háromszor gumigondjai voltak, egyszer egy fémlap, egyszer szög miatt lett defektes, mí­g egyszer az első villájával voltak problémái. Csütörtökön azonban a verseny alatt először tökéletesek voltak a Pirelli mousse-gumijai, a White Power lengéscsillapí­tókkal sem volt gond, amiért Despres megmutathatta, hogy még miért hisz abban, hogy győztes lehet január 18-án. Despres azonban nagyon jól tudja, hogy a tervét nem lesz könnyű megvalósí­tania. Az éllovas Marc Coma és a spanyol Repsol KTM csapat ugyanis csütörtökön is jelezte a magabiztosságát. Coma semmit sem kockáztatva lett második, mí­g Jordi Viladoms, Coma segí­tője, szintén nagyon magabiztosan a harmadik helyen végzett. A csapatmunka mellett Coma a tetemes előnyében is bí­zhat. Coma megint több mint 40 perccel vezet az összetettben az amerikai Jonah Street előtt – a szerdai győztes csütörtökön a 11. helyen végzett -, mí­g Despres hiába jött fel a tabella 7. helyére, még mindig több mint másfél órával van lemaradva Coma mögött.

Dési Jánosnak viszont minden a tervei szerint alakul. Csütörtökön is nagyon meggyőzően és megbí­zhatóan motorozott. Elkerülték a nagyobb technikai gondok. És továbbra is ő a középmezőny egyik meghatározó tagja. A 40. helye a nehéz terepviszonyok között nagyon jónak számí­t, mí­g az összetettben csak három helyet csúszott vissza. Az erőviszonyok azonban napról napra változnak, tehát a 32. helyen található magyar enduros még bőven beférhet a legjobb harmincba.