Barreda nyerte a második szakaszt, Petrucci bajban

A Dakar harmadik napján Hail és Al Artawiya között versenyez a mezőny, a mért szakasz hossza 338 km volt. A spanyol Joan Barreda Bort volt a leggyorsabb, összetettben Sam Sunderland állt az élre, míg Daniel Sanders a harmadik helyre csúszott vissza, mivel eltévedt. Danilo Petrucci első Dakarján vesz idén részt. Az első szakaszon még nagyszerűen motorozva a 13. helyen zárt, viszont hétfőn már nem ért célba műszaki hiba következtében. Az olasz motoros a verseny115 km-nél kényszerült megállni, miután KTM-je műszaki hibás lett. Amennyiben a holnapi rajtig meg tudják javítani a motort, akkor – még folytathatja a Dakart, a napi értékelésekben szerepelni fog, de az összetettben nem fog helyezést elérni. Gyenes Emánuel a 42 helyen ért célba, saját kategóriájában a negyedik helyen áll az összetettben.