Aoyama nyert Assenben

Aoyama nyert, Espargaro negyedik lett a Balatonring Team motorjával. Tóth Imre ismét pontszerző.

Az év többi versenyétől eltérően, szombaton rendezett versenyen rajtja után a Balatonring Team motorjával versenyző Espargaro rövid ideig a mezőnyt is vezette, azonban nem tudta sokáig tartani az utána haladókat, Simoncellit, Bautistát, Barberát és Aoyamát. Néhány kör elteltével Simoncelli vette át a vezetést, és ezt a helyezést egészen a 15. körig megtartotta, ahol mind Bautista, mind Aoyama megelőzte. Az élboly ketté szakadt, elöl Aoyama és Bautista, hátrébb Simoncelli és Barbera. Az utolsó előtti körben Bautista a célegyenes előtti sikánban elmérve a távolságot belecsapódott Aoyama motorjába. Bautista az ütközés hatására esett, azonban Aoyama tovább tudott menni, és megnyerte a futamot. Ezzel a győzelmével a Scott Hobda versenyzője átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben és megszerezte 250-es pályafutása 24. dobogós helyezését. Másodikként Hector Barbera, harmadikként pedig Marco Simoncellit intették le.

Hiroshi Aoyama

A Team Tóth szí­neiben versenyző Tóth Imre folyamatosan küzdötte fel magát, í­gy az utolsó körben a 15. helyen intették le, amivel ismét 1 pontot gyűjtött. Imi jelenleg a világbajnoki pontverseny 18. helyén áll, 11 ponttal. A csapat másik versenyzője Pasini, Luthivel ütközött, í­gy nem tudta befejezni a versenyt.